Oratlas    »    বাইনাৰী সংখ্যাৰ পৰা দশমিক সংখ্যালৈ ৰূপান্তৰক
গণনাৰ এটা পদক্ষেপ অনুসৰি ব্যাখ্যাৰ সৈতে


সম্পন্ন কৰা গণনাসমূহৰ এটা স্তৰ-দ্বাৰা-স্তৰ তালিকাৰ সৈতে বাইনাৰী সংখ্যাৰ পৰা দশমিক সংখ্যালৈ ৰূপান্তৰক

নিৰ্দেশনাসমূহ:

এইটো এটা বাইনাৰী সংখ্যাৰ পৰা দশমিক সংখ্যালৈ ৰূপান্তৰক। আপুনি ঋণাত্মক সংখ্যা আৰু ভগ্নাংশ অংশ থকা সংখ্যাও ৰূপান্তৰ কৰিব পাৰে। ফলাফলটোৰ সম্পূৰ্ণ নিখুঁততা আছে, ইয়াৰ পূৰ্ণসংখ্যা অংশ আৰু ভগ্নাংশ অংশ দুয়োটাতে। অৰ্থাৎ প্ৰদৰ্শিত ফলাফলত সঠিক ৰূপান্তৰটো ৰাখিবলৈ যিমান সংখ্যা লাগিব সিমান সংখ্যা থাকিব।

আপুনি যাৰ দশমিক সমতুল্য লাভ কৰিব বিচাৰে সেই বাইনাৰী সংখ্যাটো সুমুৱাওক। ৰূপান্তৰটো তৎক্ষণাত কৰা হয়, যিহেতু নম্বৰটো প্ৰৱেশ কৰা হৈছে, কোনো বুটামত ক্লিক কৰাৰ প্ৰয়োজন নোহোৱাকৈ। মন কৰিব যে textarea এ কেৱল এটা বাইনাৰী সংখ্যাৰ সৈতে সংগতি ৰাখি বৈধ আখৰসমূহ সমৰ্থন কৰে। এইবোৰ হ’ল শূন্য, এক, ঋণাত্মক চিহ্ন, আৰু ভগ্নাংশ বিভাজক।

ৰূপান্তৰৰ তলত আপুনি ৰূপান্তৰ হস্তচালিতভাৱে সম্পাদন কৰিবলে পদক্ষেপসমূহৰ এটা তালিকা চাব পাৰিব। নম্বৰটো দিয়াৰ লগে লগে এই তালিকাখনো ওলায়।

এই পৃষ্ঠাই ৰূপান্তৰ-সম্পৰ্কীয় কাৰ্য্যসমূহো প্ৰদান কৰে, ইয়াৰ বুটামসমূহ ক্লিক কৰি এক্সিকিউটেবল। এইবোৰ:


© 2022 Oratlas - সকলো অধিকাৰ সংৰক্ষিত