Oratlas    »    দশমিক সংখ্যাৰ পৰা বাইনাৰী সংখ্যালৈ ৰূপান্তৰক
গণনাৰ এটা পদক্ষেপ অনুসৰি ব্যাখ্যাৰ সৈতে


সম্পন্ন কৰা গণনাসমূহৰ এটা স্তৰ-দ্বাৰা-স্তৰ তালিকাৰ সৈতে দশমিক সংখ্যাৰ পৰা বাইনাৰী সংখ্যালৈ ৰূপান্তৰক

নিৰ্দেশনাসমূহ:

এইটো এটা দশমিক সংখ্যাৰ পৰা বাইনাৰী সংখ্যালৈ ৰূপান্তৰক। আপুনি ঋণাত্মক সংখ্যা আৰু ভগ্নাংশ অংশ থকা সংখ্যাও ৰূপান্তৰ কৰিব পাৰে। ফলাফলৰ ইয়াৰ পূৰ্ণসংখ্যা অংশত সম্পূৰ্ণ সঠিকতা আছে। ইয়াৰ ভগ্নাংশ অংশত ফলাফলটোৰ নিখুঁততা প্ৰৱেশ কৰা ভগ্নাংশ অংকৰ সংখ্যাৰ ১০ গুণ পৰ্যন্ত হয়।

আপুনি ইয়াৰ বাইনাৰী সমতুল্য লাভ কৰিব বিচৰা দশমিক সংখ্যাটো সুমুৱাওক। ৰূপান্তৰটো তৎক্ষণাত কৰা হয়, যিহেতু নম্বৰটো প্ৰৱেশ কৰা হৈছে, কোনো বুটামত ক্লিক কৰাৰ প্ৰয়োজন নোহোৱাকৈ। মন কৰিব যে লিখনী অঞ্চলে কেৱল এটা দশমিক সংখ্যাৰ সৈতে সংগতি ৰাখি বৈধ আখৰসমূহ সমৰ্থন কৰে। এইবোৰ হ’ল ঋণাত্মক চিহ্ন, ভগ্নাংশ বিভাজক, শূন্যৰ পৰা নলৈকে সংখ্যাগত অংক।

ৰূপান্তৰৰ তলত আপুনি ৰূপান্তৰ হস্তচালিতভাৱে সম্পাদন কৰিবলে পদক্ষেপসমূহৰ এটা তালিকা চাব পাৰিব। নম্বৰটো দিয়াৰ লগে লগে এই তালিকাখনো ওলায়।

এই পৃষ্ঠাই ৰূপান্তৰৰ সৈতে জড়িত কাৰ্য্যসমূহো প্ৰদান কৰে, ইয়াৰ বুটামসমূহত ক্লিক কৰি এক্সিকিউটেবল। এইবোৰ:


© 2022 Oratlas - সকলো অধিকাৰ সংৰক্ষিত