Oratlas    »    Çevrimiçi kelime sayacı

Çevrimiçi kelime sayacı

X

Metnim kaç kelimeden oluşuyor?

Çok eski zamanlardan beri kelimeler insan düşüncesinin ifade edilmesinin ana aracı olmuştur. Bir kelime yalnızca bir harf dizisinden daha fazlasıdır; Kendi anlamı olan, fikirleri, duyguları ve bilgiyi aktarabilen bir varlıktır. Filozoflar kelimelerin büyüsüne kapılmış, onların nesnelerin özünü yakalama güçlerini ve iletişim ve anlamadaki rollerini keşfetmişlerdir.

Bu çevrimiçi kelime sayacı, bir metinde kullanılan kelimelerin sayısını bildiren bir web sayfasıdır. Kelime sayısını bilmek, metin uzunluğu gereksinimlerini karşılamak veya yazma stilimizi geliştirmek için yararlı olabilir.

Kullanım talimatları basittir. Bir metnin kaç kelimeden oluştuğunu öğrenmek için belirtilen alana metni girmeniz yeterlidir; metni oluşturan kelime sayısı otomatik olarak görünecektir. Bildirilen tutar, girilen metinde herhangi bir değişiklik yapıldığında anında yenilenir. Uygun şekilde, kullanıcının metin alanını temizlemesine olanak tanıyan kırmızı bir 'X' görünür.

Bu kelime toplayıcı, her tarayıcıda ve her ekran boyutunda iyi çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Yalnızca sözcükleri genellikle beyaz boşluklarla ayıran dillerde çalışır, ancak sözcükler arasındaki diğer ayırma biçimlerini de hesaba katar.